Emekliye 0 Faizli Kredi Desteği Verilecek Detaylar Belirlendi

Emekliye 0 Faizli Kredi Desteği Verilecek Detaylar Belirlendi

Emekliye kredi, evren bankaların sayısında bir hayli yükseliş var. Buna göre Halk bankası da emekliye kredi verecek bankalara arasında. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:42
Emekliye 0 Faizli Kredi Desteği Verilecek Detaylar Belirlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan açıklamaya göre ayda sadeec3 348 TL taksit imkanıyla kredi sahibi olacak olan emeklileri şimdiden çok heyecanlı. Emekli olsa da nakit ihtiyacı olan emekliler için kredi almak özellikle bu dönemde çok önemli. Pandemi dolayısıyla birçok vatandaş zaten mağdur. Yaşanan bu mağduriyet başka işlerde çalışan emekliler için katlanarak artmış durumda. Bu durumun önüne geçmek isteyen Halk bankası sadece internet ortamında başvuruya izin vererek emekliye özel kredi imkânı sağlıyor. Açıklamalardan bir diğeri ise emeklilere başvur yapma hakkı tanınan bankanın bunu bir arta bağlaması. Her emekliye verilmeyecek olan kredilerde faiz oranlarının belirlenmesi en sona bırakıldı. Banka vade seçenekleri konusunda esnek davrandığını açıkladı.36 aya varan taksitlendirme seçenekleriyle beraber ödeme planı vatandaşa göre yapılacak.

Sadece Online İşlemlere İzin Verildi

Faiz oranlarını en son açıklayan banka %0 oranında faiz uygulamayı planlıyor. Bu faiz kararı birçok emekli vatandaşı sevindirdi. Bu karar ile beraber binlerce emeklinin bu krediden yararlanması bekleniyor. Kredi kampanyasından yararlanmak için bankanın müşterisi olmak gerekiyor. Halihazırda müşterisi olabileceğiniz gibi müşteri olmak için taahhüt vermeniz de yeterli sayılacak. Bu bağlamda maaşlarınızı Halk Bankasından almanız gerekiyor. Veya bankanın başka ürün ya da hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Başvurular sadece online ortamda gerçekleştirilecek. Buna göre mobil uygulama ya da internet bankacılığı tercih edilecek. Mobil uygulamayı ister telefona ister bilgisayara indirebilir, 7 gün 24 saat kredi başvurusunda bulunabilirsiniz Aynı durum internet bankacılığı için de geçerli olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP