Herkese Maddi Yardım! TC Kimlik No İle SED Maddi Yardım Başvuru ve Sorgulama

Korona belasının ekonomiye ve vatandaşlara verdiği ekonomik tahribatı azaltmak adına 2 milyon kişiye verilecek 1000'er liraların kimlere verileceği belli oldu. TC Kimlik no ile online sorgulayabilirsiniz. Korona yardımının kimlere verileceği ve maddi yardım ile ilgili diğer detaylar haberimizde.

Herkese Maddi Yardım! TC Kimlik No İle SED Maddi Yardım Başvuru ve Sorgulama

Korona belasının ekonomiye ve vatandaşlara verdiği ekonomik tahribatı azaltmak adına 2 milyon kişiye verilecek 1000'er liraların kimlere verileceği belli oldu. TC Kimlik no ile online sorgulayabilirsiniz. Korona yardımının kimlere verileceği ve maddi yardım ile ilgili diğer detaylar haberimizde.

Herkese Maddi Yardım! TC Kimlik No İle SED Maddi Yardım Başvuru ve Sorgulama
28 Nisan 2020 - 19:09 - Güncelleme: 28 Nisan 2020 - 19:09

Bizzat devletin zirvesinden yapılan açıklamalar sonrası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının önünde 2 milyon kişiye 1000 TL 'lik destek alımı ve başvuru için adeta izdihamlar oluştu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmıştı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşlara 1000 TL 'lik yardım yapılacağını söylemişti.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI


Korona yardımı ile ilgili ilk açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan gelmişti. Erdoğan yaptığı açıklamada “ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımı” yapılacak demişti. 

BAKAN ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK AYRINTILARI AÇIKLADI

Bu açıklama sonrası detayları açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000’er lira nakdi destekten yararlanacaktır.” dedi.

SYVD'LER ÖNÜNDE BÜYÜK İZDİHAM

1000 TL 'lik korona virüs yardımı açıklaması sonrası Türkiye genelinde binlerce vatandaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına akın etti. 1000 TL 'lik corona virüs yardımından faydalanmak isteyenler, bulundukları şehir ve ilçedeki SYDV 'lere akın etti. 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının önünde uzun sıralar 1000 TL'lik yardıma başvuru yapmak için oluştu,

AMA...

Yığılma sonucu PTT'ler kapatıldı. 1000'er liralar bekçi, polis, postacı aracılığı ile adreslere dağıtılıyor artık.

Vatandaşlar gelen haklı talep doğrultusunda sosyal yardımlaşma kaydı olmayanlar içinde yardım kararı alındı. Bunun için aşağıda verilen linkleri tıklayarak sorgulama ve başvuru yapabilirsiniz.

KORONA YARDIMI SORGULAMA EKRANI TIKLA

KORONA YARDIMI BAŞVURUSU YAPMA

VATANDAŞTAN TALEP VAR


Birçok platformda ihtiyaç ve isteklerini dile getiren vatandaşlar 1000 TL 'lik korona yardımının kapsamının genişletilmesini, gerçek ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara, işsiz kalan tüm vatandaşlara yardım yapılmasını talep ediyorlar. Sizce kapsam genişletilmeli mi? 2 Milyon kişiye yapılan bu yardım yeterli mi? Haberin hemen altında bulunan yorum kısmından duygu ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

ÖDEMELER BAŞLIYOR

1000 TL 'lik ödemeler en geç nisan ayı başı itibariyle sosyal yardım alan vatandaşlara yani isim olarak daha önceden belli olan kişilere ödenmeye başlanacak. Yeni başvuru kabulü söz konusu değil. Vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının önünde uzun sıralar oluşturmasına gerek yok denildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da Kaydı Olmayan Vatandaşlara Ulaştırılacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olanlar 1000'er liralık sosyal yardımlarını aldılar, alıyorlar. Kaydı olmayan ama ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da kaynak oluşturuluyor. Nasıl ve nereye başvuru yapılacağı ile ilgili detaylar haberimizin devamında.

Devletin Yapmış Olduğu Sosyal Yardımlar

Fakir ailelerin devlet yardımı alabilmesi için devlet tarafından uygulanan birtakım prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi sonrasında eğer başvuru sahibi gerekli şartları taşıyorsa devlet yardımından yararlanmaktadır. Devlet fakir ailelerin yardım taleplerini il valilikleri ya da ilçe kaymakamlıkları aracılığı ile almaktadır. Ayrıca yine fakir ailelere yardımda bulunmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları devlet yardımlarının dağıtılmasında etkin bir rol oynamaktadır.

Geliri Olmayanlara Yapılan Devlet Yardımları Nelerdir?
Devlet geliri olmayan vatandaşlara birçok kalemde yardım seçeneği sunmaktadır. Bu yardımlardan bazıları, nerelere başvuru yapılacağı ve yararlanma şartları şu şekildedir:

Öğrenci yardım parası; Sed başvurusu olarak bilinmektedir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bu bursu almak için ailenin fakir ve ihtiyaç sahibi olması şartı aranmaktadır. Her aileden bir öğrenci bu bursu alabilir. Bu destek sürekli devam eden bir destek değildir. Kişinin ailesinin durumunun 6 aylık zaman diliminde denetlenmesi sonucunda bursun devam edip etmeyeceğine bakanlık görevlileri karar vermektedir. Şu an da en düşük öğrenci yardımı 450 TL’dir.

Yakacak ve Gıda Yardımı; Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen bu yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere senelik 500 kilogram kömür yardımı ve temel ihtiyaç malzemelerini içeren gıda paketlerinin dağıtılmasıdır. Bu yardımdan yararlanmak için kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurulması gerekmektedir. Geliri olmayan fakir aileler bu yardımlardan ilgili kurumların incelemeleri sonrasında yararlanmaktadır. Bu yardımı alabilmek için gelir sahibi olunmaması, herhangi taşınır taşınmaz bir mala sahip olunmaması gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı; kişilerinin herhangi bir gelirlerinin olmaması sebebiyle bağlanan maaştır. Kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat ederek fakirlik dosyası açtırılır. Bu maaşı alabilmek için herhangi bir sosyal güvencenin olmaması, herhangi bir maaşının bulunmaması gerekmekle birlikte taşınmaz gelirinin muhtaçlık maaşından az olması gerekmektedir. Şu an ki fakirlik maaşı 500 TL civarındadır ve bu maaş PTT ve Ziraat Bankası şubelerinden çekilebilmektedir.

Yardım Kalemleri
 • Barınma için duruma göre aylık 317 TL, 
 • Çocuk için sağlık yardımı her çocuk için ayrı ayrı 30 TL, 
 • Yakacak için 500 kilo kömür, bazı bölgelerde 500 kilo daha fazla verilebiliyor veya duruma göre daha fazla verilmesi uygun görülebilmektedir, eğer soba kullanıyorsanız ve gelir düzeyiniz düşük ise en yakın kaymakamlığa lütfen başvuruda bulunun ve hakkınızdan yararlanın,
 • Eşi vefat etmiş kadınlar için aylık eğer dul maaşı alıyorsa bu para verilmez 250 TL,
 • Engelli raporu olan vatandaşlara 2022 aylık yardımı ve engelli raporunda ağır engelli görünüyor ise aylık 1.305 TL bakım maaşı, 
 • Evde 65 yaş üstü olanlara aylık 601 TL,
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaşlı ve engelilere özel olarak bazı beldelerde temizlik ve haftalık yemek yardımı,
 • Üniversite öğrencileri için burs
 • Yeni evleneceklere çeyiz parası olarak 15 bin TL ödeme (belirli durumlarda)

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?
Dar gelirliye kira yardımı adı altında maddi durumu belli bir gelirin altında olan ya da hiç geliri olmayan kimselere devlet tarafından yardımda bulunulmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için iki yol izlenebilir. Birincisi kaymakamlıklar aracılığı ile müracaattır. Diğeri ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine yapılan müracaatlardır. Bu başvurularda şu belgeler istenir:
 • Kimlik belgesi ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Geliri olmadığına dair gelir testi
 • Kira yardımı istendiğine dair başvuru dilekçesi
Kira yardımından yararlanabilmek için başvuru sahibinin şu şartları bir arada bulundurması gerekmektedir:
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Emekli maaşı ve anne babadan kalan maaş da dahil olmak üzere herhangi bir maaş sahibi olmamak gerekir.
 • Gayrimenkul ya da menkul cinsinden herhangi bir mal sahibi olmamak gerekir.
 • Başvuran kimsenin yoksul olması gerekir.
Kaymakamlık ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerine yapılacak kira yardımı müracaatlarının cevabı en geç 15 gün içinde başvuru sahibine iletilmektedir. Değerlendirilen her vatandaş için ilgili kurumlar inceleme başlatmakta ve bu inceleme sonucunda olumlu ve olumsuz olarak başvuru sahibine cevap verilmektedir. Eğer başvuru olumlu ise kira yardımı bağlanmakta ve aylık olarak bu yardım PTT aracılığı ile yardıma muhtaç kimseye verilmektedir. Kira yardımları bulunulan ile göre değişmekle birlikte en düşük kira yardımı 550 TL’dir.

1000'er Liralar Evlere Dağıtılıyor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında nakit 1000 TL’lik sosyal yardımın, ailelere evlerinde teslim edilmeye başlandığını duyurdu.
 
Sabah saatlerinden itibaren yardım alacak olan ailelerin evlerine giden ekipler, kendilerine teslim edilen zarflar eşliğinde ihtiyaç sahiplerine 1000 TL’yi teslim etti.

Ekipler, “PTT’den geliyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın talimatı ile bundan sonra ödemeleri konutlarınızda gerçekleştireceğiz. İlgili emniyet müdürlerimiz ve tüm teşkilatımız ile sizlerin hizmetindeyiz” açıklamasını yaptı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olmayıpta ekonomik açıdan sıkıntıda olanlar için yerel yönetimlere emir verildi. Belediye ve Kaymakamlıklarca korona virüsünden dolayı, işten çıkarılanlar, gelir sağlayamayanlar, ihtiyaç sahipleri tespit edilerek ayni ve nakdi yardımlar yapılacak. "BİZ BİZE YETERİZ" kampanyasında toplanan paralar korona virüsü belası geçene kadar ihtiyaç sahiplerine yardım olarak düzenli şekilde dağıtılacak.

Korona Virüsü Yardımlarına Başvuru Nasıl Olacak?

Muhtar, Belediye ve Kaymakamlıklar aracılığı ile başvurular alınacak. Yapılacak hızlı değerlendirmeler sonrası gerçek ihtiyaç sahipleri hızlıca belirlenip ayni ve nakdi yardımlar yapılacak.

Vatandaşlar yardım alabileceği alternatif kanal arayışı içine girdi. Yukarıdaki haberimiz alternatif arayışında olanlar içindir.

YORUMLAR

 • 196 Yorum
 • Aynur kara
  1 ay önce
  Selam iyi geceler ne olur bana yardım edin boşanma aşamasındayım çocuğum araba capti ondan dolayı calisamdim borçların birikti kiram dolgaz duruyor ne olur bana allha rizasinicin yardım edin gerekirse gelin bakın 0535440986
 • Nedime demir alay
  1 yıl önce
  Numaramı verim yardıma cok ihtiyacım var 3 tane cocuğum var calışamıyo no mu yazım 5465732388 nolur yardım edin perişan durumdayız evkırıdisini ödeyemedim
 • Nedime demiralay
  1 yıl önce
  3 cocuğum var matidurumuz cok kötü seyarsatıcıyız 2 aydır calışamıyo yardıma ihtiyacımız var
 • Mehmet kavakli
  1 yıl önce
  Abimde yardım istiyor çalışmıyor virüs yuzunden
 • Hasan akbulat
  1 yıl önce
  Slm ben hasan konut kredisi aldım ama ödüyemiyoruz kora üzerinde hiçbir yardım allamadım 1 aydır çalışmıyorum kredi leimi ödüyorum yardım bekliyorum Allah rızası icin
 • ALİ BAŞ
  1 yıl önce
  BURDAN YARDIM YAPILMIYOR ARKADAŞLAR EDEVLETTEN BAŞVURMANIZ LAZIM
 • bende ısterım 1000 lıra
  1 yıl önce
  BEN BIRSEY SORMAK ISTIYORUM BEN BEKARIM ALLAH SUKUR ANNEM BABAM SAG AMA BEN KAC YAŞINDAYIM BANA BU ZAMANA KADAR HARCLIGI VARMI DIYE SORMADILAR BEN ISTEDIGIM ZAMAN BIZ AILIYORUZ DIYOR IYI HAZ BAZEN ALIYOR TABI ALMADIKLARI DA OLUYOR BIDE ISTEDIGIMI ALDIKLARI ZAMAN BENIM BURUNUMDAN GETIRIYORLAR ONNCA LAF EDIYOR BUNU BU 1000 LIRA DAN BENDE FAYDALABILIRMIYIM ACABA ONLARI ANNEMIN BABAMIN GELIRI VAR AMA BANA BIR KURUS BILE VERDIKLERI YOK ;(
 • Ender
  1 yıl önce
  Selamın Aleyküm 15 mart'tan sonra işsiz kalanlar yararlanabilecekmiş öyle bişey olur mu kaldı ki o güne kadar çalışıyor olsaydım şayet zaten param olurdu herhalde alanlarda hali hazır'da sürekli yardım alan kişiler eee ne anladık bu işten 15 mart'tan önce işsiz'dim 1 kuruş gelirim yok çocukların ihtiyaclarını karşılayamıyorum ne yapabilirim acaba bir yol gösrerebilirmisiniz ? #EYT'li olarak iş bulmakta zorlanıyoruz bulduklarımızda almıyor zaten saygılarımla iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim
 • Nagehan uçar
  1 yıl önce
  Üç çocuğumla sokağa atıldım acil yardım bekliyorum
 • Zeynep gormezoz
  1 yıl önce
  Ben Zeynep gormezoz 7aydir eşimden ayrıldım hiçbir gelirim yok lokantada bulaşık yikiyordum virüs nedeniyle işten cikarildim evim kira 15yasindabirkizimvar komşuların yardımı ile yarı aç yarı tokuz yardimlarinizi bekliyorum
 • Güler yolcu
  1 yıl önce
  Gelirim yok eşimden ayrıyım 5 yaşında oğlum var çöplerden pet pilstk topluyorum çok zor durumdayım evim kira 3 aylık kiramı veremedim kapıcı dairesinde oturuyorum lütfen yardımcı olun Allah rızası için
 • Güler yolcu
  1 yıl önce
  Gelirim yok eşimden ayrıyım 5 yaşında oğlum var çöplerden pet pilstk topluyorum çok zor durumdayım evim kira 3 aylık kiramı veremedim kapıcı dairesinde oturuyorum lütfen yardımcı olun Allah rızası için
 • Hatice hendekçi
  1 yıl önce
  Ne olur iyicek hiç birşeyimiz kalmadı eşim çalışamıyor 4 çocuğum var hepsi dışarıya çıkamıyor oğlum otizim hastası bakımını yapamıyorum yalvarıyorum insanlık yapan yokmu derdimi kimse anlamıyor sabrım biti artık yeter
 • Metin
  1 yıl önce
  2070maasimvar kirediborcum var1660tlkesiliyor oğlumu ücretsiz izine ayırdılar yardım istiyoruz36ay krediye başvurdum hala sonuç cikmadi
 • Fatihkabak
  1 yıl önce
  10000
 • Filiz akşahin
  1 yıl önce
  Eşim yok ıkı çocuğum var geçinemiyorum bana yardım edin 5454602404
 • Nimet esim
  1 yıl önce
  Günlük çalışan biryim 1aylık kız var kıradayım durumu çok kötü olmasa zaten istemezdim evimde erzağım kalmadı allah yardım etsin bize
 • Celil ceylan
  1 yıl önce
  Calisan emekliydik şimdi evde oturuyoruz ev kira devlet yardımda bulunmuyor isyeride kapının önüne koydu kaldık öyle bekliyoruzki devlet baba kira yardımı yapsın diye oda bize habire fatura gönderiyor
 • Bılge
  1 yıl önce
  Merhaba saygı değer hayır sever is insanlar bızede elinizi uzatın cok zor durumdayım 0537060479
 • Gulay
  1 yıl önce
  Bende gordum adamin evi jipi var kiracisi var yardim paketi almis adaletsizlik insanlar madur onumuz ramazan yardim
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Hemen e devletten yok bilmem işkur dan veya şu bakanlık sayfasından başvurunu yap deniliyor ve giriyorsun, e devlette bütün kimlik bilgilerin olmasına rağmen üstüne birde geçerli bir email istiyor,herkesin @maili olmak zorumdamı,ne kadar saçma
 • Sevda kaya
  1 yıl önce
  Benim kızım denizli çocuk yuvasında 2 oglum var ayni ve nakdi yardım larınızı saygılarımla arz ederim
 • orhan solak
  1 yıl önce
  gerçekden ihtiyaç sahıbı olanlara yardım edilmedigi bi ülkede yaşıyoruz buraya ne yazarsam yazıyım bana ulaşıpda araşdıran biri olurmu acaba !!hiç sanmıyorum araşdırma cümlesi bizim ülkemizde maalesef yok oyüzden tek yardım isteyecegimiz bi tek allah dan başkası degildir.
 • Zübeyir başabaş
  1 yıl önce
  Ben kirami veremiyorum
 • Tuba karakuzu
  1 yıl önce
  Benim gerçek ten çok ihtiyacim var bu korona geldiğinden beri iste yok yardima cok ihtiyacim var eşimin kıredi borç ları falan bunun altindan kalkmak imkansiz kirada elektirik su eğer bir hayır sever olmasa zor çok zor
 • nerminonver
  1 yıl önce
  eşim hasta olduğu için çalışan kimse yokokula giden iki oğlum varyardımcı olmanızı istiyorum allah rızası için inşalla h ramdımcı olcak iyi bir hayır sever olur
 • Ebru arılık
  1 yıl önce
  Benim esim 2 yıldır ceza evinde 9 ay önce evim yandi 5 yasinda oglumu kaybettim kendimde yanıkım 3 yasinda dıger oğlumla kalıyorum bana yardim niye gelmiyor
 • gülsah toprak
  1 yıl önce
  bizde kiraciyiz ve esim calismiyor her hangi gibi bir yardım yok malesef çok zor durumdayız bebeğimde var
 • Serife guven
  1 yıl önce
  3 cocuk annesiyim calisamiyorum zor durumdayim553661508.
 • Nurettin güldaş
  1 yıl önce
  P gözden engelliyim işsizm gelir yok hiç bir yardımdan faydalanmıyorm 3 çocuk var kirada oturuyorum tüm yardımlara ihtiyacım var
 • Guldane ulaş
  1 yıl önce
  Benim de eşim çalışmıyor gıdaya ihtiyacım var lütfen en kısa zaman da istiyorum
 • nevzat.bozkus
  1 yıl önce
  Bendende 3cocuk var kimseye ulasamadim bende bu zorgunler desteyinizle atlatmak istiyorum 0530 391 58 4.
 • Günay türkmen
  1 yıl önce
  Korona yüzünden eşim işten çıkarıldı cocuklarim var yardım istiyorum lütfen
 • Sabir
  1 yıl önce
  Adamların kapı önünde 2 tane arabasi var 3 tane daireleri var işyerleri var 1000 tl yardım alıyor. Bizim ev kira sadece bir sigortasız var diye yardimdan muaf tutuluyoruz
 • Menşure yıldız
  1 yıl önce
  Evi arabası olanlara yardım ediliyor neden bizler gibi zor durumda olanların yardımları kesiliyor dul maşı alıyorum evim kira yıllardır ev temizliğine gidiyorum virüs nedeniyle maalesef işe gidemiyorum zor durumdayım bu zamana kadar alımın akıyla kazanım helal etmek yedirdim cocuguma ama şuan cok zor durumdayım ne olur bizim gibi olanlarında bir araştırsınlar günlerdir başvurmaya calışıyorum hic bir yere ulaşamadım
 • hediye gucer 05419549180
  1 yıl önce
  Adim hediye gucer 3cocuk annesiyim 1000para yardimini aldim ama kira elektirik su ve bez mama ya gitti sindi ne yapicaz bilmiyorum bunun icin yardim bekliyoruzz
 • Zekiye kaplan
  1 yıl önce
  Yardım edin ne olur çok zor durumdayız
 • Mehmet Özdemir
  1 yıl önce
  Lutfen yardım edin calişmıyorum iş güç yok evdeyim kirami veremez oldum iş yerinde kapandı maaşta kesinti oldu 15 gün oldu yatıyorum nere gittiysem iş yok evimdeyim ama acım
 • Serap bukan
  1 yıl önce
  Yardım istiyorum iki çocuklu bi anneyi m eşim işsiz iki çocuğumun bezi birinin maması ne olcak
 • tulin burak
  1 yıl önce
  Elli yasinda copleri karistiriyorum bir damla yiyecegim yok kanse hastasiyim erzak kahvaltilik birde kizima bur istiyorum okul birincisi ama bir kitap alamiyorum esim senelerdir issiz hic bi yardim alamadim niye bize bir el uzatilmiyo devletten yardim alamiyorum niye niye cocuklarimin aclikdan aglayip uyumalarina dayanamiyorum artik bir el uzansin noolur allahim 0539 392 63 7.
 • semiha yilmaz
  1 yıl önce
  Bende isterdim almak benimde ihtiyacim car niye herkesin hesabina yatmiyo da seçili kisilere veriliyo
 • FadimeBayrak
  1 yıl önce
  Eşim işden çıkarıldı 20gün oldu zihinsel engelli oğlumvar14 yaşnda kimse demiyo ne yiyonuz diyen yok benimde beynimde damar yumağı var bu halimle sıkıntıya giriyorum eşime manevi destek olmaktan yoruldum devletimizin yanımızda olmasını istiyorum .
 • Sinan
  1 yıl önce
  Bizden daha iyi onlanlara yardım veriliyor bizim gibi geliri olmayanlara vermiyorlar
 • Burçin corlu
  1 yıl önce
  Ben yazıyorum sürekli ama bana yardım hiç gelmıyo ihtıyac sahiplerine gerı donuş yapın artık lutfen numaramıda veriyorum 0552383797. lutfen buparabile suan bana ilaç gıbı gelecek tesekkur edrım
 • Muge anli
  1 yıl önce
  Allah herkesin yardimcisi olsun simdiye kadarhic yardim almadim ikicocugumva evtemizligine gidiyordum oda bitti evim kiraesimde servis soforudu onuda ucretsiz izine ayirdilar allarizasi icin yarfim edin
 • Gülşah
  1 yıl önce
  Bende bugüne kadar hiç yardım almadım eşim 1 aydır çalışmıyorum 3 çocuğum var nasıl yardım alırım bilmiyorum yardımcı olurmusunuz
 • Nesrin Alptekin
  1 yıl önce
  Gecen sene den beri tefeciden noter tastikli para almak zorunda kaldik emekli maasini karsilik gosterdik esim calisiyor iyi kotu idare ediyorduk simdiyse hem kalp pili seker en kotusu kuahtan dolayi calismiyor bende evdeyim ve cok zor durumdayiz sekiz yasinda oglum var uc kisiyiz calisanimiz baska gelirimiz yok bizide duyun lutfen simdiden tesekkur ederim
 • Semra uçak
  1 yıl önce
  Ben de gıda yardımı istiyorum Çok zor durumdayım kocamı işten çıkartma Lütfen yardımcı olun
 • Ercan
  1 yıl önce
  TÜM DEVLET BÜYÜKLERİMİZE SESLENİYORUM İŞSİZ OLANLARADA ELİNİZİ UZATIN
 • Ali Resuloğulları
  1 yıl önce
  Bende 100000 binlerce inşaat işçilerden biriyim.Coronavirüs ve kış şartlarından dolayı uzun süredir işsizim. kiracıyım ve 4 çocuk babasıyım insanın hiç bir geliri olmasa o insan sizce nasıl olabilir. şubat 15 mart arasında izmirde çalışmaya gittim kış şartlarından dolayı 32 gün çalışabilir. işimiz bitti.sigorta çıkışım verildiğine rağmen 2 ayda bir alınan çocuk parası da ıptal olmuş ayrıca Devletin yapmış olduğu 1000 TL'lik yardımda bize çıkmadı.Devletimizinden,D evletkurumlarından; veya hayırsever milletimizin yardımlarını bekleriz.Diyarbakır kayapınar afet evlerinde yaşıyorum Ali Resuloğulları 0537621661.
 • Fadime Kara
  1 yıl önce
  Ben martta işden çıkarıldım bende almak istiyorum nasıl araştırılıyor sa artık iyi araştirsinlar bizde insanız
 • Ayşe Portakal
  1 yıl önce
  Bankalardan yardım alanlar yararlanamıyor neden
 • Kader Karataş
  1 yıl önce
  Evim kira 4 çocuğum var eşim çalışmıyor gıda paketi yardımı istiyorum
 • Lamia ÖZÇELİK
  1 yıl önce
  3 çocuğum var eşim yumiyeci inşaatta,iki senedir çok zorluk çekiyoruz 700 lira kira ödüyorum bir hafta çalışır sigortası yatar 3 ay sigortası gösteriyor gittiğim heryerde sigorta var diyorlar sigorta eve ekmek alamıyor ve keşke iş olsa çalışsa dahep zaten kimseye muhtaç olmazdık üç kuruş için kimseden yardım dilemezdim. Ve bence hiç geliri olmayanlara belirli işi olmayanlara ve en önemlisi çocuklu olanlara öncelik tanınmalı.cunku! çocuk yoku bilmiyor ve anlatamiyorsunda zaten o fark eder sen üzülürsün sadece...
 • Hatice ölü
  1 yıl önce
  Ben düzenli ibb kart yardımı alıyorum 1000 tl yardımfan bende alabiliyormuyum
 • serap bedir
  1 yıl önce
  Bizim daha önceden yeşil kartımız vardı şimdi yok devlet hrrkese 1 milyar yardım verdi benim kızın sigortadan dolayımı niye bilmiyorum herkes gibi bemimde cok ihyiyacım var cok zor durumdayım evde calışan yok devlet evde kal derken biz neyiyicez kücük cocuklarımda var evimizde kira ev araba yok bizimde cok zor durımdayız araştırsonlar hak edene versinler bizde türk vatandaşı olarak ysrdımlarınızı istıyorum
 • serap bedir
  1 yıl önce
  Bizimde maddi sıkıntımız cok kötü oldu virüsten dolayı eşim işsiz 6 kişiyiz 5 yaşında ikiz bebeklerimde var evim kira bende yardımlarınızı talep ederim
 • Turgay Özer
  1 yıl önce
  Oğlum çölyak hastası devletin verdiği 120tl un parası 10 gün anca yetiyor ürünleri çok pahalı alamıyorum.ben inşaatta çalışıyorum coronovirüs nedeniyle işimizi an ve an durdurabilirler.aldığım elektrik doğalgaz evin ihtiyacına anca yetiyor.en azından oğlum için istiyorum
 • Erdal duman
  1 yıl önce
  Yandasa her sey var kardesim koksul onlarin umurundami
 • Sibel
  1 yıl önce
  3 çocuğum var eşim çalışmıyor ev kira bi birikimimiz yok bende yardım parası istiyorum
 • İlyas deniz
  1 yıl önce
  1000 tele yarıdımı biz akamıyoruz yeşil kartlı olduğumuz hel de bur dada bir öteleme var ikilem var aylesi ıyi durum da olan lar bu paraları alı yor onlar işlerini sosyal yardım laşma müdür lük lerin de yoluna koymuş sosyal yardım laşma müdür lük buna canak tutuyor biz vatan taş lar olarak cımere şikayet etmemiz gerek mek tedir bunu internet üzerin den yapılıyor ben yapdım duyar lı vatan daşlar da bunu yap ması önem arz ediyor damlaya damlaya göl olur
 • sibel imrek
  1 yıl önce
  bence suan herkes magdur oldu ve bu magdur olanlarda almalı sistemi kapsamlı yapıp nakdi yardım yapılmalı neymiş dukkan varmış ben alamazmışım niye dukkan benim tapulu malım değil kira evde kira elektriği suyu dogalgazı dukkan kirası birde corona çıktı zaten işde yok ne yiyecez taşmı yiyelim 2 çocuk lutfen burdan yetkililere sesleniyorum magduruz bizede yardım edin
 • Kemal dere
  1 yıl önce
  Ya böyle bir saçmalık olabilirmi ya vüris dolayisıyla çaliştığimız yerler kapandı işsiz kaldık işsizlik ödeneği felanda vermiyosunuz Bin liralık yardım diyirsunuz kime verdiniz kimlere vereceksiniz belli deil zaten siz hangi bit işi doğru yaptınızki. A.....
 • Kadriye sezgin
  1 yıl önce
  Ben kader benim yakınlarım hep aldı benim ne 3vim ne araban var ama yardım hiç almıyorum eşim balıkçı sigortası var diye aldığımızda asgeri ücret hep zeytinlere veriyorlar bence yanlış ya ihtiyacı olan h8c almıyor çok üzgünüm iyi gunler
 • Fatma demiral
  1 yıl önce
  6 çocuğum var maddi sıkıntı yaşıyoz çocuklarıma bakamıyorum bize yardım etseniz sevinirim adres:ş.urfa eyyubiye kenidrci mah.no 45
 • Cevahir celik
  1 yıl önce
  bende yararlanmak istiyorum hiç bir gelirim yok örenci çocuğum var evim kira lutven para istemiyorum gıda yardımı verin
 • aynur doğu
  1 yıl önce
  Kusura bakmayın da sadece yardım alanlar faydalaniyor bin liradan yada gıda yardımından peki isine gidemeyen insanlara günah değilmi bir aydır ne yiyoruz ne içiyoruz adalet nerde???
 • Suat suluvan
  1 yıl önce
  Bende faydalanmak istiyorum ailemle 3 kisiyim gecim yapamıyorum issizim evde mahsur kalmisiz hic bir gelirim yok
 • Suat suluvan
  1 yıl önce
  Ben bitlis adilcevazda ikamet ediyorum evliyim hic bir gelirim yok meslegim yok hammallik yapiyorum salgin hastaligindan dolayi evden cikamiyorum çoluk cocugumla beraber perisan haldeyim bunu devlet buyuklerime duyuruyorum lütfen yetkililerin ilgilenmesini istiyorum ve arz ediyorum
 • zübeyde bayna
  1 yıl önce
  iyi günler BU evleri olanlara yardım oluyor bizim sucumuz muhtaç olmakmı neymişde kocam işçiymiş bende muhtacım nereye gıtsem ssklısın diyorlar çoğu insan ssklı onlar alıyor iki katlı evi olanlar alıyor yeşil kartı olana yardım geliyor oysaki maddı durumları iyi yanı bizde muhtacız bir çöp alamıyoruz herkes eşit olsun binlerce yetim öksüz hakkı var bende türk vatandaşı olduğum için zoruma gidiyor okuduğunuz için teşekkürler umarım bi cevap olur herkesi vicdanıyla başbaşa bırakıyorum????
 • Dursun cetin
  1 yıl önce
  Dursun bn çalışamıyom hiper tonsiyon var astım var gelirim yok nerede bu devlet bu zenginnlrre var biz tg madurlara yardım yok adalet bumu
 • Ceyhun Uzelakcil
  1 yıl önce
  Yeşil kartlıların hepsine varmı?..Mesela Bekar yeşilkartlıya yardım varmı?
 • Durmus yilmaz
  1 yıl önce
  Sosyal Güvencesi olmayan işsiz güçsüz insanlara yardım yapılmalı
 • Hatice eren
  1 yıl önce
  Biz sigortalıyız ama bizimde maddi durumumuz düşük ve gecekondu evlerinde oturuyom nefes alamıyoruz alamadığımız halde dışarı çıkmamaya uyuyoruz evimiz rütübet ve gamlı bizde faydalanmak istiyoruz bu yardımdan saygılarımla.... İnşallah okunur ve yardımda bulunursunuz 2 çocuğum var küçük
 • akif kapucuoglu
  1 yıl önce
  Ozurlu gardasima bakiyom askerde oldu bakimla geciniyoz bize verilirmi vakif la geviniyom
 • Korona
  1 yıl önce
  Herkese verilmesi lazim altımızda araba var diye hiç bir yardimdan faydalanamiyorum araba karnımımı doyuruyor ne saçma böyle bişe olamaz ya koronodan dolayı magdur olduk devletten tek kuruş alamiyorum hani adalet hani dayanışma bende istiyorum o 1000 liradan
 • Duran karakaya
  1 yıl önce
  Ben anjio oldum yevmiyeyle çalışıyorum astım var tansiyon var şuanda calışamiyorumevim kira 2 aydır da çalişmiyorum kandaşım evimde gaz yok erzak yok çok sıkıntım var istediğim çok bişey deyil gıda ve 1 ay yetecek kadar gaz şu an çalışmadığından iğtiyacim var
 • enver Kartal
  1 yıl önce
  Sadece Emekliye zam yapildi. Engellirden hic konusmuyorlar Engelli Ayliklari cok dusuk 537 tl aylik aliyorlar kuru ekmeğe yetmiyor.lůtfen biraz da engelli insanlari dusunsunler yazik gunah.
 • hatun çetincan
  1 yıl önce
  BEn 3çocuk annesi yim kirada oturuyom ben kendim karaciğer nakli oldum eşim bağırsak hastası aldığımız emekli maaşı bize yetmiyor çocuk ların ihtiyaçlarını ve faturalara yetmiyor lütfen lütfen bende bu yardımı istiyorumu
 • ceylan
  1 yıl önce
  Burdan devlet büyüklerimize sesleniyorum bizde bu ülkenin vatandaşı degililmiyiz bizede yardım edin çok zor gecimimizi sağlıyoruz eşim eşim in birclri var markette borlarimiz birikti sizlerden yardım istiyoruz saygilarimla
 • Şakir akbulut
  1 yıl önce
  Günlük işçiyim 1 aydır çalışmıyom işten atıldık sigortasız çalışıyordum evim kira devlet büyüklerinden yardım bekliyoruz 053371432..
 • Cumali GÜNGÖR
  1 yıl önce
  bu yardım dedikleri nedir kimse faydalanamıyor belil kişiler hariçinde ben çalışıyorm ama sigordada faydalanamıyormu şart koşmuş oldukları 3 sene içinde 450 günün olması ve 2 aylık sigotası olması benim toplam gün sayım 443 7 aydırda sigortalıyım ama hiç bir yardımdan faydalanamıyorum 2 hafdadır evdeyim evime nasıl erzak alıcam buna çare arıyorum eyer bula bilirsem burdan yetkililer sesleniyorum lütfen bu yazdıkları mızı göz önünde bulun durun
 • Gamze
  1 yıl önce
  Eşim erkek kuaförü ve iş yeri kapandı bende çalışmıyorum iki kızım var kiradayım kiram 700 lira hicbir gelirimiz yok yarın neyle ekmek alacağımızı düşünüyoruz çünkü eşim aylık maaas almıyor günlük çalışıyordu şimdi biz ihtiyaç sahibi değilsek kim ihtiyaç sahibi bilmiyorum
 • beyza çayır
  1 yıl önce
  Sizce kapsam genişletilmeli mi ? Sorunuza cevap veriyorum. Halihazırda zaten yardım alan insanlara vereceklerini söylediniz. İyi de bu yardımın bize faydası ne ? Bunu gündeme getirip lafını yapmaları çok çok anlamsız! Zaten bir ödeme yapıyormuşsunuz daha önceki kayıtlı olan kşilere. Şimdi sorun şu: Covid 19 virüsü sebebiyle aileler işsiz kaldı çoğu kesim çalışamıyor. Ekonomik açıdan işverenler sıkıntıda. Çalışan kişilerde (günlük yevmiye hesabı çalışanlar mesela) işverenlerinden para alamıyorlar. Kendimden örnek veriyim. Babam emekli kademe olarak en düşük miktarı çekiyor. Üniversiteliyim okuyorum. Emekli maaşımız full eevin giderlerine gidiyor. Elektrik, su, telefon faturası, doğalgaz faturası, mutfak temizlik giderleri. Yeri geliyor çok kez yetmiyor bile. O yüzden babam günlük yevmiye hesabı çalışıyor. Sağlık açısından iyi de değil. İşvereninden para alamıyor. Maddi olarak sıkışığız. Kredi kartı borçlarını ödeyemiyor. Türkiye şu an bu durumda. Yetkililerin yardım etmesini bekliyoruz.
 • Nazire erden
  1 yıl önce
  Ev sahipleri şu zor güllerde kira istemese kiram geldi veremiyoruz allah yardımcımız olsun
 • Cuma çelen
  1 yıl önce
  Ben hayatimda sosyalden yardim almis degilim yardima ihtiyacken hic almadim bize neden yok evim kira ustelik durumum berbat sekilde gunluk calisip sukur iyi kotu evimi gecindiriyordum simdi hic bisey yapamiyorum elektirik dogalgaz faturalari odeme yapamiyirum evimi gecindiremez oldum bu nasim adelet ustelik aksaray sosyal yardimlasma kapali nasil bi sey bu
 • Zeynep
  1 yıl önce
  Ben kendim kaç kez başvurdum sosyal yardım için benim eşim inşaat larda çalışıyordu iki yıldır çalışamıyor çünkü iş yok geçim yapamıyoruz eş dost desteğiyle geçiniyoruz benim 3 öğrencim var devletin hangi kapısını çaldım hepsi boş umarım burdan beni duyan olur sizden ricam bize destek verin ben şuan memleketimde annem babama bakıyorum evim adanada eşim ve bir oğlum evde kira ödüyemiyorum ne olur sesime ses olun sizden tek isteğim çocuklarımın için .
 • Ibrahim karadag
  1 yıl önce
  Ben kömür yardimi aliyordum her yıl yesil kartliyim sosyal yardimlasmada peki devletimin verdigi bu yardimdan faydalansam isiz kaldim
 • Funda torbac
  1 yıl önce
  7aydir günlük çalışıyorum sigortaliyim bu virüs olayından beri 1haftadan fazla çalışıyorum sigorta çıkışımi yaptılar iskurdan işsizlik maaşını alamıyorum gittim alamiyorlar virüsten dolayi e devletten giriş yaptım aradım ulaşamıyorum kimseye lütfen yardım edin 2cocuk annesiyim çok zor durumda kaldım isimden oldum virüs olayından dolayi kapalı işsizlik maaşına güvendim 3ay alırım diye oda yok nasıl geçincem iki küçük çocukla
 • hüseyin
  1 yıl önce
  gerçek yardıma muhtaç vatandaşlarımız sürekli mağdur..bu ülkede 28 şubat ve devamı etö-fetö var..çıkan torba yasa ve yardımlar hep bu kesime yarıyor..işi mesleği engellenmiş olanlar işte bulamıyor..prim günleri eksik emekli olamıyor..yardım alacak ya engelleniyor yada kapsam dışı kalıyor..bu yardımlar geniş kapsama alınsın ..talep eden kim varsa yararlansın..yaşı ve yılı tamam ama prim günü eksik olanlar kredi ile emekli edilsin..fetö gss.yi sabote etti başlamadan borç çıkardı bu yüzden biriken tüm borçlar silinsin sıfırdan gss primi ödensin..
 • Nesrin çiçeklidağ
  1 yıl önce
  Devlet ancak evi olan geliri olan maddi durumu olanlara yardım ediyo....yeşilkartlı olmaları yetiyo bu haksızlik degilde nedir peki...? evimiz kira eşim işsiz 1 çocugum var nisan 15 te 2. Si doğacak allah izin verirse kredi ödememiz var faturalar var ev tam takır boş erzak yok ekmeği bile zor alıyoruz allah'a emanetiz çok şükür
 • Nuray coskun
  1 yıl önce
  Olsun bi sikintimizi kapariz
 • Nurcan Ak
  1 yıl önce
  Benim 6 cocugum var esim issizdir. Virusden dolayi is basvuralari da ertelledin benim ihtiyasim var bu yardima
 • Tülay Can
  1 yıl önce
  Nasıl yardım bu anlamadım nasıl takip edilip yardım veriliyor bunuda anlamadım gerçekten ihtiyaç sahipleri almış olsaydı bizde alırdık illa açız diye bağırıp çağıralım mi yani nasıl herkes kontrol edilip niye verilmiyor kendimi geçtim çocuklar için diyorum ama kime ne fayda çok güzel ilgileniyorlar tebrik ediyorum
 • tulun atalay
  1 yıl önce
  ben kronık hastayım evden cıkamıyorum esımınde ıs yerı kapandı bır kızım var zor durumdayız bıran once yapılsa bu yardım ama az kıramı verelım ıhtıyaclarımızımı karsılayalım
 • Gülhan simsek
  1 yıl önce
  Valla bana hiç bir yardım verilmiyor ben evdeyim isim yok eşimde iş oldukça çalışıyor hiç birseyim yok ve kayinvelidemlerin yanında kalıyoruz bir evde 6 kişi yaşıyorum ne isamvar ne durumum yerigeliyor cocumun ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor um neyardim ne bişey vermiyorlar ama vermek istedikleri yere güzel veriyorlar bizimgubi muhdaclari hep geri çeviriyor esim 7 8 aydır ıssız bir ay oldu ise girdi şimdi gıdım vermezler ama ne bilsin lerki hani derlerya tok açın halinden ne anlar ben sadece allahdan yardım isdiyorum oy zamanı gelince isdemesini biliyorlar bı milletin halini darda bibak yazık benim budurumumda olanlara herkes muhdac hak edene verin bizler herkesten önce kendi milletin gelir ama bizim devlet kendi milletini fişliyor yazık çok yazıkbenim ve benim durumumda olanların halini kimyiyorsa Allah yedirmesin onun adaleti buyukdur
 • Gürkan Sungur
  1 yıl önce
  Işten çıkartıldık evde kalın diyorlar evde tüp bitti ekmek alacak paramız dahi yok dolap bomboş bırakın sosyal yardımı hiç bir kürüm yardım çağrısına olumlu dönüş yapmadı herkes sessiz kalıyor evde 1 çocuk var temel ihtiyaçlarımızı karsilayamiyoruz sosyal yardım alanlar yararlanıyor ama alamayan evinde açlıktan ölecek ne ev kirasını ödeyebildik ne ihtiyaçlarımızı karşılayabildik sizden ricam lütfen bizede yardım edin
 • İbrahim Halil barlık
  1 yıl önce
  Bence tek sosyal yardimlasmadan yararlanan insanlar değil fakir insanlara herkese verilmeli ve bin TL zaten kimin neyine yeticek çünkü herkesin borcu ve kirası bilmem elektirik faturası v.s herşey nasıl yeticek bu kadar masrafa karnimizimı duyuralım yoksa borçlarımı ödeyelim anlamadık eyer yardım verilecekse en az 2000 verilmeli ki en azından soluk alabilelim diye rabbim Şafii isminin hatırına bu virüsten biran önce kurtarsın inşallah bizleri saygılar
 • Fatma karagül
  1 yıl önce
  Benimde eşim yok otelde çalışıyorum ama otelde virüs nedeni ile ne zaman açılıcağı belli değil evim kira çok zorlanıyorum evin ihtiyaçlarını dahi alamıyorum bazen ekmek dahi alamıyorum bakkala borç var ne yapacağımı bilemiyorum sizler diyorsunuzki önceki alanlar alcak diyorsunuz bizler ne yapcaz bende başvurdum ama herşey size bağlı
 • S. Filiz hellaç
  1 yıl önce
  Bencede adil değil biz köyde kendi yağımızla kavrulan vatandaşız ama bu zamana kadar bi karı koca geçiniyorduk şimdi bu olaydan oğlum işsiz 2çocuklu 4 can bi kızım işsiz yanımıza geldiler dışarımı atalım herhangi bir maaş aylık sigorta yok 7can toprak ev ekmek mi veriyor insana bu güne devlete müracaat etmedik diye biz şimdi mağdur bırakılıyoruz adaletmi bu şimdi
 • sadık acar
  1 yıl önce
  bugunler çok önem arz etmektedir para için devlet sevilmez versede vermesede devletimiz her zaman bize lazım rabbim devletimizin sırtını yere getirmesin inşallah.
 • Gamze
  1 yıl önce
  Merhaba bana da yardımcı olun lutfen ben eşimden ayrıldım 9 yıl önce bir oğlum var 10 yasında ben ölümle mücadele ediyorum benim beyine giden damarlarım tıkalı iki kol omzumdan ameliyat olmam gerekiyor muğla eğitim ve araştırma hastanesinde fakat olamiyorum bu salgından dolayı herhangi bir gelirim yok araştırıp öyle yardımda buluna bilirsiniz oğlumun ihtiyaçları var allah rızası için bize de yardımda bulunun ilaclarimi da alamiyorum kayrakarakurt1990@gmail.com
 • Sezin kılıç
  1 yıl önce
  Yeterli degil evet esimi isten surekli virüs nedeyle izne çıkartıyorlar alacagi maas belli borc belli bircu gectim 2 cocugum var sütü bezi mamasi bizler ne yapicaz gida yardimi aliyorum ama ücret yardimi nede diger vatandaslara yok
 • Latif aktaş
  1 yıl önce
  Evliyim kiradayim asgari ücret çalışıyorum yardım istiyorum.
 • selahaddin
  1 yıl önce
  bence haksızlık öyle yapacaklarına 500tl yapsınlar herkese versinler en azından azda olsa insan ihtiyacını giderir bende üç aydan üc aya 250tl alıyorum yardım kaymakamlıktan düzenli az olsun ama en azından herkese verilsin
 • Naile Can
  1 yıl önce
  Merhabalar 1000 tl yardım için ne gerek evimi yeni taşıdım kiram 1500 borcda var tek kişi çalışıyor iki çocuk var gercekten çok zor şimdiki devirde 0553 074 88 .. dönüş yapılırsa sevinirim
 • Songül
  1 yıl önce
  Bence yardım ihtiyaç duyan herkeze sevaptır bu dünya ve o dünyası için ama milyonlara bütçe yeterlimi'dir bilmem Şu mübarek 3 aylarda peygamber flmi izleyenler bilir mesela yusufu özellikler.
 • Oktay berat
  1 yıl önce
  Esim 7 aydir calismiyor koa hastası ben astım hipertansiyon hastasıyım oğlum işi durdu virustem dolayi evde kalın diyorlar aç nasıl dur caz demiyorlar
 • Cengiz õzbakir
  1 yıl önce
  Biz cok maboruz ,yardıma ihtiyacım var işsizim ,gelârim yök çök zor durum dayim yardim
 • Mehmet Naci avcı
  1 yıl önce
  Ben 4 aydır iş sızım hiç gelirimde yok tam işe başlayacaktk bu vurus den yene iş siz devam ediyoruz
 • SÖNMEZ ŞAKIRKÖY
  1 yıl önce
  RAHMETLİ BABAM DAN ALDIĞIM 700 TL İLE GECİNİYORUM YİNEDE ŞÜKÜRLER OLSUN DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN YARDIMI BEKLİYORM ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN AMİN İNŞLAH
 • Cangül parlapan
  1 yıl önce
  Bizim bu paraya cok ihtiyacımız va r 6 kişiyiz eşim calışlıyor
 • Cangül parlapan
  1 yıl önce
  Bizde çok maduruz eşim vafede çalışıyotdu oda kapandı şimdi çok zor durumdayız evde hicbirşey yok 4 cocuğum var banada yardım edin
 • Kadir Candemir
  1 yıl önce
  Bensekizbaş horantayım işimyok Hanımın işi yok napimben sayın cumhurbaşkanım sesleniyor evim kira bana biryardımeli bekliyorum
 • Adeviye
  1 yıl önce
  Kaydı olan işsizlere de verilmeli sürekli yardım almayan hiç geliri olmayan ne yapacak
 • Mehmet yavuz
  1 yıl önce
  Ercan güler neden bu hükümeti beğenmiyorsunuz bundan öncekileri gördük ilaç almak için günlerce ssk hastanesi önünde bekler dururduk hastanede bir kapıcı refakatçileri asker gibi sıraya sokar olmaz hakaretler yapardı cenazeler rehin kalırdı bütün geldiğimiz durum ortada ALLAHA çok şükürler olsun
 • Nuran akbas
  1 yıl önce
  Emekliyim ama ayligimin yarışı kirediye kesiliyor3 kişi bakmaktayim oğlumun isiyok gelin Yeni doğum yaptı yettiremiyom nolur yardım edin kömür yok erzak yok çocuğun maması bezi yok napcam bilmiyom
 • Sude
  1 yıl önce
  Benim 2yetimim var ve calusip surunup didinip evime ekmek getirme derdindeyim benimde ihtiyacim var benim yetimlerimin haklari kimlere vetiliyorsa kim veriyorsa helal eymiyorum benimde ihtiyacim var borclarim var 48yasinda calisiyorum helal etmiyorum
 • Necmiye cimen
  1 yıl önce
  Benim eşim çalışmıyor 2 çoğun var bize niye yardim etmiyorlar hicbir saglik güvencem yok çok zor durumdayız
 • Mustafa sarıaç
  1 yıl önce
  Maaş alamayan emekliler ne olacak maaşında muvaffakat olan hiç maaş alamayan emekliler var açmı kalıcaklar
 • Hudanur sezek
  1 yıl önce
  Benim eşimde işsiz ev kira bı yerden gelirimiz yok bir tane çocuğum var sigortamiz yok yardım edin bizede
 • Cuma
  1 yıl önce
  Yardımı alan varmı yoksa yalanmi
 • Saliha bozkirli
  1 yıl önce
  Alan suriyeli bende mecburum 2 cocugum var sigortasiz calisiyirum fabrikada dogru duzgun maas yok devlet den bisey yok
 • Zafer Günay
  1 yıl önce
  O yardımları önceden beri alan kesimin kim olduğunu herkes az çok biliyor! Sosyal adalet bu mu?
 • Seher copur
  1 yıl önce
  Bence bu yeterli değil çünkü benim 3 çocuğum var eşim inşaatçı ve iş bulamiyo ve çocuğum biri küçük ben yardım anlamayanlar yapacak peki bu süreçte acliktan ölecekti böyle adaletsizlik olamaz calismayan işi olmayan sigortasi olmayan herkese verilmeli çünkü çok işiz insan var
 • Tayfun avşar
  1 yıl önce
  Bizde alabilecekmiyiz 1000 TL yardim.yasim.46 sanayide işler durgun olduğundan 4 aydır işsizim su annemde kaliyom. Yardımcı olursanız sevinirim .
 • Hakan Çetinkaya
  1 yıl önce
  Hiç kusura bakma Ercan güler arkadaşım seçimde bu partiye kimse destek vermese bu tür adaletsizliklerle karşılaşmayız fakat ısrarla inatla hala oy verenler var bu kafalar değişmediği sürece biz haksızlıklara maruz kalmaya devam ederiz tek yol bu partiye oy vermemekten geçiyor birde bu soruyla çok karşılaşıyorum kime vereyim kime verirsen ver bu partiye verme burada particilik yapmıyorum yapsaydım şu partiye ver derdim bu yanlış anlaşılmasın tek yol bu iktidara oy vermemek
 • Ercan güler
  1 yıl önce
  Kusura bakmayın arkadaşlar ne yaptıysak biz kendi kendimize yaptık bu ülkeyi 20 senedir yönetenler bu hâle getirdi bunları da başa biz getirdik bugün samanı patatesi bile bile yurt dışından getirecek hale geldiysek bunların başımıza gelmesi kaçınılmazdı bugünlerde zengine top değse birşey olmaz olan vatandaşa oluyor bu ülkede adalet yok ayrımcılık varsa o ülke iflah olmaz ülkede hayvancılık tarım üretim diye birşey kalmamış insan değeri kalmamış sadace yandaşları düşünen bir hükümet var allah kabul etmesin hükümet 100 milyarlık tl lik paket açıkladı 98 milyar tl işveren için sadece 2 milyar tl vatandaş için oda her vatandaş için değil sadece sosyal yardımdan önceden yararlanan vatandaşlar için gidin diğer ülkelere bakın vatandaşlarına ne yardımlar yapıyorlar bu başımıza gelenler az bile ben bir vatandaş olarak eşimin çocuklarımın ve kendi hakkımı Allah'a havale ediyorum
 • hiranur biter
  1 yıl önce
  benim 3 çocuğum var hiç bi gelirim yok eşim işsiz kiradayim çok magdurum yetkililerden destek bekliyorum
 • Lale temizer
  1 yıl önce
  Ben lale temizer ev hanımıyım eşim emekli iki bin maaş alıyor hemde azaymir evim kira yetmiyor yardım parasıda alamadım evde bakım parasıda alamadım ne yapacagimi bilmiyorum başımı kaldıracak halim Yok daha gerisini siz anlayın canlar yapracikta oturuyorum
 • Emine karagöl
  1 yıl önce
  Sonuçta herkes evde benim eşim de sigortalı çalışıyor yardım alamıyoruz beş çocuk var sanki askeri üçret nasıl olacak üçüde okurken
 • Müzeyyen uçar
  1 yıl önce
  Merhaba ben kızım da kalıyorum ama şu an onlar da çalışıyorlar ben oğlumun yanına gitmek istiyorum o da kuzenin yanında kalıyor ona bakıyor ben babamın yetim maaşından alıyorum eşimden ayrıldım ama bu parayı almak istemiyorum onun yanına gidiyorum istiyorum onlar da kalmak istiyorum ama bir yandan da sağlık yardımından yararlanmak istiyorum devlet bana yardım edebilir mi oğlumun yanına babası da geliyor ben babamın yetim maaşını almak istemiyorum ama devletten de yardım istiyorum acaba nasıl olur bana bilgi verebilir misiniz
 • yuvasi yikilan
  1 yıl önce
  simdi sayin bakanim size bir soru ogreci apartinda calisiyorum okullar tatil universite bitti ogrenciler sozlesmeyi fes edip evlerine donuyor eylule kadar iki kizim var biri dort yasinda biri liseye gidiyor ve isyeri kapanacak alti ay ucretsiz izin verilecek evim kira nasil gecinecem soruyorum size sizden para pul istemiyorum sadece aile bakaniysaniz sizden ricam yuva yikan bu kadinlar icinde bir yol bulmaniz biryil once bimde calisan yagmur adindaki kadin yuvami yikti zina yapanada yaptirim gelsin lutfen hem kadina hem yapan erkege ve uzerime birsuru borc biraktilar sizden ricam boyle insanlara cezalar verinki yuva yikmasinlar para degil niyetim boyle kadinlari uzak tutun yuvalardan seriat gelsinki kimze evliyken zina yapmasin turkiye vatandasi olarak hakkim diye dusunuyorum
 • Arzu sungur
  1 yıl önce
  İnşallah veriller ihtiyacımızvar ben cocuklarımın ihtiyacını karsilayamıyoruz eşimde bende buduruma dayanamıyoruz hiç biryerden gelirimizyok calısıyodum ama bukorona yüzünden maduruk
 • Sevda bozkurt
  1 yıl önce
  Peki halı hazirda listede olanlar bu yardımı alacak ama virüs yüzünden iş yerileri kapandı işleri kalanlar ne yapacak yani bizler ne yapicaz malesef çalışırken zor geciniyirduk şimdi isyeride kapandı binada bir çözüm olacak mi
 • Elif Bulut
  1 yıl önce
  Biz 7 nüfuslu bir aileyiz eşim hastanede temizlik personeli askeri ücretle çalışıyor 3 çocuğum okuyor diger iki çocuğum biri 6 yaşinda biride 10 aylik evim kira ben elektirik yardımı öğrenci yardımı alıyordum ama eşim sigortalı oldu diye kestiler anlamadim sigortalı olunca çokmu yüksek maaş alıyor hiçbir gelirim yok ama dışarıda yeşil kartlilar eşimin maaşının nerdeyse 3 katını aliyor vede her türlü yardim desteği de alıyor adalet bunun neresinde yine her zamanki gibi bütün yardımlar rahat olanda ben hakkımı helal etmiyorum
 • Esma kuzey
  1 yıl önce
  Biz ikimizde calismiyoruz ssk yok yesil kart işlemini yapıyoduk ve bu olay olunca kağıtları tamamlasanizda işlem yapilamaz dendi evlere gelmemiz yasak diye sosyal yardim basburum kaldi yani ve şuan hic birseyden yararlanamiyoruz 3 çocuk biz neyapalim şimdi illa kaydı olan mı olacak gelin bakin kagitlar elimde kaldi yaziklar olsun bence ssk si olmayan calismiyor demektir sistemlere girip her sehrin bir muhtari var ve belediye baskani var bulup versinler asla bu yardim isi hak olmicak asla
 • Hakkı akbaş
  1 yıl önce
  Hep reklam bari bunu erkan başındada söyleyin
 • Fidan özer
  1 yıl önce
  Eşim Corona virüsü nedeniyle işten çıkartıldı iş yeri kapandı şuan evde kiram elektirim dogalgazim üst üste geldi sayın cumhurbaskanindan yardım istiyorum üç öğrencim var ve uzaktan eğitim surecince eğitim alamıyorlar teknolojik aletlerimiz yok tek telefon var ve yetersiz bu durun için yardım ederseniz sevinirim yardımınızı bekliyorum gereğinin yapılmasını arz ederim
 • X
  1 yıl önce
  Hukumet kendi vatandasina da bir 40milyar dolar harcasin misafir yabanci sahislara oldugu gibi acaba onlara halen devam ediyormu
 • Hasan GÜL
  1 yıl önce
  G0 kapsamında yeşil kartliyim. Sadece kömür yardımı alıyorum SYDV'den. 1000 lira yardım alabilecekmiyim
 • Ayserdinc
  1 yıl önce
  Benim oğlum engelli 22yasinda hiç Bir geliri yok sigortasida yok yüzde 41engelli hiç bir yerden yardım alamiyo evde yedi nüfus yaşıyoruz kendim için birşey istemiyorum oğlum için Cumhur baskanimdan yardım istiyorum dört tane amaliyat oldu omur ilik hastası bizede kulak verin artık tek ricam bu ne muhtar ne belediye bakiyo yardim ediyo bize hepsi kulak arkası yapiyo bizde insanız çaresiz iz sesimizi bi duyan Cumhur başkanımız olsun isterim
 • Şaziye tümen
  1 yıl önce
  iyi akşamlar saflık sorunlarından dolayı 2yıldır çalışamıyorum eşimdeen dul maaşı alıyorum evim kira oturdugum evin hiç birşeyi yok elektitikli şohben var onu kullanıyorum bide faturalar sskdan kesilenler de cabası ezzanede ilaç farklarını ödüyoruz bi selpak bile alamıyorum düşünün ben nasıl geçineyim heryere borç neyi nereye vericemi bilemiyorum ben çok magdurum bana yardım eder misiniz hayır severlere sesleniyorum benimde duyun allahrızası için
 • Özlem
  1 yıl önce
  Ne yaparsanız yapın devlette kılıfına göre oynuyo boşa yureginizi tuketmeyin bana sana vermez yolunu yordamini kilifina uydurup vermiyolar ben o kadar basvurdum kimse yardim elini uzatmadi
 • Fadime kahraman
  1 yıl önce
  Birde buyklerime sesleniyorum benim aylglm var eşimden dul aylgl alyorum ama klredi cekemiyorum cunku takipdeyim saygllar buyuklerim
 • Serdar akman
  1 yıl önce
  Engililer bu yardımdan faydalanıyormu engelli maaşı alıyorum ama bir bilgi varmı
 • muhlise kılıç
  1 yıl önce
  eşim şuan çalışmıyor 6 kişilik bi aileyiz 1500 kira veriyorum faturalarım var devlet bence benim gibi kiracılara en azından kira yardımında bulunmalı lütfen bununla ilgili bi yardım yapılmalı ne olacak halimiz bizimde sesimizi duyun lütfen gerçek muhtaç olanlara yapılsın yardım
 • N.y
  1 yıl önce
  Benim eşim issiz aylaridr ben ise yeni girdim ve corana cıktı şimdi kapandı.ne yardım alabiliyorum ne issizlik 1 çocuğum var bize kim yardım edecek.halehazirda yardim alan çoğu insanın durumu bizden çok daha iyi. issiz kalanlara işyerleri kapanan tüp insanlara yardım edilmeli
 • Dilek kaban
  1 yıl önce
  Ben 3 ay önce baş vuruşa bulunmuştum çocuk parası için ve kabul edildi fakat daha bir yardım alamadım daha sonra dilekçe ile başvurup para yardımı talep ettim fakat iptal olmuş şimdi ben bu 1000 liralık yardımdan faydalanabilirmfaydalanabilirmiyim yoksa bana vermezlermi bir cevap alsam .
 • Baran karasu
  1 yıl önce
  Evden dışarıya çıkamıyoruz inşaatçıyız bu virüs sayesinde artık çalışamaz olduk öyle evde takılı kaldık ne yapacaz diye düşünüp duruyoruz elde avucta hiç bir şey yok
 • Cengiz ayvaz
  1 yıl önce
  Kimsenin birşey vereceği yok söyleniyor içrat yok herkez başina geleni çekecek durum vahim Allah yardım c imiz olsun
 • Gūl orhan
  1 yıl önce
  Iyi yaksamlar suan yardimdan yaralanamiyorum para alamiyorum okula Biden kizim var zar zor okutuyorum bana yardimci olun
 • Fevziye gül
  1 yıl önce
  Biz kaföre para değil çocuklarıma ekmek parası istiyorum araştırın insan ların aç aç
 • Saadet öner
  1 yıl önce
  Ben hane yardımı alıyordum 5 alamıyorum
 • turkan işik
  1 yıl önce
  Haksızlık yapmayın iş yerleri kapalı binlerce insan var evde çocuklar ac ev kira ne olacak çozım bulun lütfen
 • Nargiz
  1 yıl önce
  Eşim işsiz günlük işlere gidiyor 3 çocuk ev kira devlete kaç kere baş vurdum hiç bir yardem etmediler şimdi biz napacas bizim halimiz ne olacak çocuklar küçük ben yabanci diye vermiyorlarsa yardami eşim türk vatandaşi cocuklar türk vatandaşi bize kim yardam edecek Allah rizasi icin söyleyin
 • Fevziye gül
  1 yıl önce
  Beş kişiyiz üç kızım var birde oğlum eşim ceza evinde 11 yıl dır yoklukla savaşıyoruz kiraciyim eşim ceza evinde olduğu için bin lira veriyordular 470 kira çocuğuma 250 çoğumun bezi maması elektirik 100 elektirik 40 su veriyordum elimde para kalmıyordu çocuğum sağlık lı büyümediler hiç biri yini elbise giymediler şampuan kullanmadılar rutubetli evde yaşadılar yeri geldi kartunla istim onları yeri geldi bataneye sarılıp ısındılar sadece kiraya verdiğimi çocuklarıma vereyim bide evimiz olsun ev yardımı yapsinlar bizimde kapimiza kimse gelmesin kiraya verdiğimi çocuklarıma vereyim ihtiyaçlarını alayım benim çocuklarım okula da gitmiyorlar gönderemiyorum durumum yok araştırın biz boyaya değil makeje değil çocuklarıma ekmek parası yuvaları olsun yeter üç günlük dünyada insan gibi yasiyalim YARDIM EDİN BANA YOKSULUK çok zor bir çocok annesin denbir şey istediği zaman olmadığında çok zor 055501156.. bana peşin
 • Meryem güneş
  1 yıl önce
  Gercekten varmi insan utaniyor ama Allah razi olsun yapanlardan
 • Gamze Güzel
  1 yıl önce
  Evde 5 kişiyiz Annem işkurdan hep başvuru yaptı ve araya bir tanış koymalı ki olmalı bir tanış olmadığı için kaç kez başvurduğu halde çıkmadı ve köyde oturuyoruz gideçek bir yerde yok babamda aynı şekilde başvurdu babam rahatsız olduğu halde hammalığa gidiyor yürümekte zorluk çekiyor üç kardeşiz üçümüzde okuyoruz ama kime ne okuyalım mı okulu bırakıp çalışalım mı? Sosyal yardımlaşmaya başvurduk yeşil karta başvurduk evinize gelip bakaçaklar dediler o gün bu gündür daha gelip bakaçaklar ve iki senedir iş olmadığı için babam çalışamadı sağdan soldan borç aldık geçindik maddi durumu iyi olduğu halde yardım alanlar var sorarsanız durumları kötü halbuki öyle değil başkalarının haklarını yiyorlar ve umrunda değiller " komşu aç iken tok yatan bizden değildir" demişler ama doğru değil aç kaldığım günler oldu bir ekmek parasına muhtaç olduk ve başvurmadığımız yer kalmadı ama nafile hakkımızı yiyenlere helal etmiyorum...! Muhtaç olmakta değil yardım istedik ama yardım eden olmadı ADALET YOKTUR.
 • Tahir Göksun
  1 yıl önce
  Allah yardımcınız olsun kardeşim gerçekten adalet yoktur asıl verilmesi gereken kişilere vermiyorlar allah yardımcınız olsun kardiş Gerçekten adalet diye bir şey yoktur. Adalet istiyoruz...
 • Adalet istiyoruz
  1 yıl önce
  Sağlıkçıları destekliyoruz ama maaşlarını fazla almalarına karşıyım onlar zaten belli bi maaş alıyor evet canlarını ortaya koyuyorlar ama bu onların işi hipokrat yemini ettiler onlara verilecek fazla parayı işçilere verilmeli diye düşünüyorum tamam evde kal evde kal da evde de ne yiyecek ne içiçek lütfen adaleti koruyalım lütfen
 • Nuriye aktas
  1 yıl önce
  Iki cocugum var calismiyorum esimde calismiyor evimde ekmek alacak param bile yok kiradayim elektrik su hersey ust uste geliyor bu virus bitene kadar kiralar elekrtik su faturasi alinmasa is yok ilk okul mezunuyum meslegim var ama is yok devlete siginiyorum yardimlarinizi bekliyorum
 • Esen cakir
  1 yıl önce
  Biz 4kişiyiz eşim uzun zamandir işsiz kayin validedem benimle kaliyor 74 yaşinda birtek ben calişiyordum bizide tatil ettiler hic bir zaman devletten yardim almadim erzak verilcek diyorlar 65 yaş üstüne bize yok evde bakim yazildik ben sigortaliymişim 65 ayligi dedik biz bakiyormuşuz ne yapcaz ben yetişemiyorum kocasindan emekligi var bekar kizi aliyor bütün hastaligi var ama hic birseyden yaralanamiyoruz ne bu sosyal yardim alanlarin bir cogu evi arabasi olan kişiler bizim sesimizi ne zaman duyulcak merak ediyorum gercekten eşim evde annesine bakıyor benim maaşimla cocuk okut borc öde faturalari öde asgari ücret alan insaniz şimdi oda yok yardimda alamiyoruz allah sonumuzu hayreysin
 • Hasan Aras
  1 yıl önce
  Her halimize hamdolsun ilahi Yarabbi senin şanına yakışır bir şekilde sana şükürler olsun o parayı bulamayanlar da var Allah razı olsun
 • Baba can
  1 yıl önce
  Sosyal yardım alamayan milyonlarca ihtiyaç sahibi insan var. Elektrik yardımı, virüs yardımı, gıda yardımı..... VS her şey onlara. Diğer insanların günahı ne?
 • Aynur kaya
  1 yıl önce
  Ben annemle babamın ikiside öldü maaşını ben alıyorum ve ben kredi çektim vürüs yokken ve paramı kaybettim evim kira yetim bir çocuğum var ve kredi olduğu için para bankada kesiliyor 750 kiram bankada bana kalan para 500 kiramı elektirikmi karnimızimı doyurcaz vürüstten ölmüycez düşünmekten üzüntüden açlıktan ölcez ve bize yardım olmuycak ssk deniyor piskoleji kalmadı ölümüde hazırlıyoruz kendimizi herşeye istemeden razı olduk durum bu arkadaşlar
 • busra yilmaz
  1 yıl önce
  ben tokatin turhal ilcesinde yasiyorum 4 cocuk annesiyim bir isyerinde sekreterlik yapiyordum koronadan dolayi 15 gun ucretsiz izine cikarildik esim calismiyor sigortam oldugundan dolayk sosyal hizmetler hic bir yardim vermiyor ben napicam simdi 4 cocuk ne yiyip icecek anca evde kalin diyorlar ama biz bu devletin verdigi hic birseyden yararlanamiyoruz ihtiyaci olan suan issiz cocugu colugu olan insanlar
 • Meral Aydın
  1 yıl önce
  Ben kanser hastasıyım oğlumla birlikte yaşıyorum hiçbir yardım alamıyorum ne olur el uzatın yardım edin
 • Feryal akcetin
  1 yıl önce
  Öncelikle ihtiyaç sahiplerine bu yardımın verilmesi ve boyle bir karar alınması cok doğru bir karar.fakat zaten bu karar virüs nedeni ile verildi ve bir sürü kişi issiz yada evde oturmak zorunda malesef..iş sahibide ihtiyaç sahibide bana göre bu yardıma ihtiyacı var..zaten virüsten once geçinmek okadar da kolay değilken şimdi imkansız hale geldi..verilecek karar verildi geldi gelecek demeden devletin tüm vatandaşlara destek çıkması gerekir..ihtiyacı olamayanların zaten birikimi vardır..empati yapılmalı çoluk çocuk evde aş bekler .. Faturalar beklemez ..etelense bile 3 ay sonra mucize mi olacak..saygilar
 • Nurten
  1 yıl önce
  Ben yetim maaşı alıyorum babamdan diğer ablamda alıyor o yüzden 1000 TL maaş alıyorum ing bankasına ev Kredi borcum da var ve erteleme de yapmıyor özel banka olduğu için yatan maaş olduğu gibi borca çekiliyor evde calisanda yok oğlum daha iki ay olmuştu işe gireli sigortası daha yeni başlamıştı bir ay bile ödenmiş pirimi yok iskurdanda para alamayacak iki kızımda eşinden ayrıldı burda benim yanımda kalıyorlar ikisininde birer tane çocuğu var sadece biri alıyor çocuğu için aylık 650tl alıyor evde altı kişi yaşıyoruz ve sadece bir çalışan var oda Edirne'de hastahane de çalışıyor kanser hastalarına ışın tedavisi yapıyor geçen hafta aldığı hastada korana virüs çıkmış oda bir haftadır evde karantina altında ona bir şey olursa ne yaparız bilmiyorum hiç bir para onu geri getiremez Allah cümle âlemi bütün müslüman kardeşlerimin yar ve yardımcısı olsun inşaallah
 • Barış yıldız
  1 yıl önce
  Bu yardım parası yatarsa nereden alacaz PTT den mi yada nerden
 • Taner Kibar
  1 yıl önce
  İnsanlar 2 3 hafta önceden ayrıldılar işyerleri kapandı insanlar zaten zor idare ederken nasıl suan yardım almadan yaşayacaklar dewlet yardımda bulunmaz ise korkarım ki bu insanlar çok zorluk cekecwklerr
 • Eylem
  1 yıl önce
  Bende kiraciyim 3cocugum var eşim koronadan dolayı çalışamıyor bı birikimizde yok o yüzden bende bu yardımdan yararlanmak istiyorum
 • Ahyan
  1 yıl önce
  Zenginler alacak fakirlerde seyredecek İlçedeki (F.F.Fonuda) keyfi istiyene verecek keyfi istemeyenede vermeyecek
 • Nusret Şahin
  1 yıl önce
  Tok açın halinden anlamaz düşenin dostu olmaz işsizim kiram geçti su faturalarım elektrik faturalı var eski eşimden olan çocuklarımın nafakasını ödüyemiyorum buzdolabı boş şimdiki eşimden iki cocugum var sosyal dayanışma kartım var ama kimseden fayda yok kırk yaşındayım kırk yıldır yokluk virisüyle açlık vürüsüyle muhanet virüsü yle ölmedim ona istinaden korena dan korkmuyorum.........?
 • Muammer Ülger
  1 yıl önce
  3aydir işsizim bende bu yardımdan yararlana bilirmiyim
 • Fevziye o
  1 yıl önce
  Evet evet Asgari ucretle 2 cocukla ev kira yardim yok ben bas vurdum sana yardim gitmez dedi bende sasirdim Allah bildigi gibi yapsin hakimida helal olmasin insallah
 • Mustafa iyigün
  1 yıl önce
  Ben eşim ile birlikte işsiz kaldık virüs belası bizi işsiz parasız bıraktı iş bulmak zaten zor ülke karantina da kira ve faturaları ödeyemeyeceğiz bu duruma bir açıklık getirip virüs belasından mağdur olan işsiz kalıp evde kara kara düşenenn ailelere nasıl yardımcı olacaksınız onun çaresini bulmanızı bakandan be xumhurbaşkanımızdan rica ediyorum ist sultangazi 055254892.. geçekden nakdi yardıma çok ihtiyacımız var aç yatıp aç kalkıyoruz günlerdir çocuklarımıza perişan kuru ekmeği bulamaz haldeyiz şuan yardımlarınızı bekliyoruz hayır aeverlwrden Aiiah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah biran önce ülkemiz normal yaşama döner saygılar
 • Hulya kara
  1 yıl önce
  Benim eşim üç aydır işiz biz yaralana bilirmiyiz
 • Zeynep Üstüner
  1 yıl önce
  Evet büyük haksızlık ben belediyeden yardım alıyorum ama kaymakamlıktan alamıyorum nedenide eşimden ayrı olduğum için babamın sadece sağlık sigortasından yararlandigim için bana hak düşüyormuş 2cocugum var ev kira eve temizleme işini getiriyordum oda tekstilde kapandığı için onuda yapamıyorum bu arada belediyeden aldığım yardımda aylık 100tl hadi gelin haksızlık olmaz mı diye siz karar verin sadece sağlık sigortası olduğu için herşeyden bagdur 2cocuklu elinizi vijdaniniza koyun öyle ne yapıyorsanız yapin
 • Züleyha topcu
  1 yıl önce
  Sosyal yardim dan para almiyolarmi verdikleri ekolarak veriliyo ise cikamayan nasil gecinicek onlarada verilse iyi olur
 • Hamide tkgz
  1 yıl önce
  Merhaba engelli ayligi aliyorum bizede verilecekmi
 • Murat er
  1 yıl önce
  Bu devletten issiz insanlara yardımcı olmayacak kime olacak
 • Dilara arslan
  1 yıl önce
  Ciddi anlamda bu ülke de adalet yok büyük bir vicdansizlik 20 yasindayim orta okul mezunuyum die iş bulamiorum annem babam calismio 5 kardeşiz kira dayız bunun elektirigi var suyu ve doğalgazı var 1000 tl dediginiz ne ya sadaka mi neye yetecek bu nişanımı yapicam onu yapacak gücüm yok yana done iş ariyorum heee bunun yani sıra kadın olduğumuz için tacizcisi de çabası sizin ki vicdana sığmaz be kaç kişi dışarda aç be siz nasıl rahat uyuyosunuz he bir de buna yardim diyip geciosunuz ben ve benm gibi kaç milyon varsa size hakları asla helal degldir !!!!!!
 • süleyman şahin
  1 yıl önce
  allah yardımcınız olsun bu ülkede paran varsa adalet var yoksa bir hicsin
 • Sümeyya Dağdelen
  1 yıl önce
  Benim babam 65 yaş maaşı alıyor.evdekileri gecindirmek için mecbur çalışıyor ama şuanda sokağa çıkma yasağı yüzünden çıkamıyor.ona da verilecek mi yoksa mağdur mu olacak.nasıl gecinecek ödemeleri var çalışmazsa nasıl ödeyecek ilgilenin lütfen.
 • Dilara Arslan
  1 yıl önce
  Ben adaletin olduğuna inanmiyorum zamanında okutulmadigim için orta okul mezunu oldugum için iş bulmakta zorlanırken ve zaten şuan alım dahi yok neymiş lise mezunu vicdansizliktir bu yaptiginiz marketlerde dahil olmak üzere lise mezunu ne annem calisio ne babam 5 kardeşiz nasıl gecinicez biz yahu evlenicem nisan yapmaya dahi gücüm yok benm gibi bir cok mağdur insan var nie görülmüo ve sesimiz duyulmuo 1000 tl yardim mış kime ne kadar yetecek elektirik mi su mu doğalgaza mi kiraya mi yetecek bildigin sadaka gibi insanlar aç accc şükür kafamızı sokacak bi bi duvar var her ne kadar da kira dahi olsa ya dışarda ki onlar nasıl başınızı yastiginiza koyup rahatca uyuyabiliosunuz allah sizden bu kadar insanin hakkini soracak haklarımız helal degldir.... !!!
 • Ozlem unal
  1 yıl önce
  Insanların parası yok ne yapsınlar ben eşimden dul maaşı alıyorum maaşım kredilere kesiliyor ben ne yapayim kiram var benimde ihtiyacım var
 • Seval ertikli
  1 yıl önce
  Zaten yardım alanlara yapılıyorsa bu çok büyük haksızlık değil mi bu salgın yüzünden işsiz kalan geliri olmıyan insanlar napıcak acaba ben mesala yüzde 72 engelli olmama rağmen babamdan 800 lira emekli kapalı alıyormuşum yok geçim sıkıntısı sınırı ın 701 lira olması şartı aranıyormuş efendim diye yardım isteğim bugün kaymakamlıktan geri çevrildi aldığım maaş zaten kredi taksitlerine kesiliyor ben işsizim şu anda 49 yaşındayım bu şartlarda nasıl iş bulucam Nasıl geçini cem allahaşkına artık şu mantık kalksın ortadan zaten yardım alana ek ödeme yapabiliyor da bu devlet ben ve benim gibilere miye yardım eymiyoruz ya allahınız varmı sizin bide bana sokağa çıkma yasağı verilmiş napıcam ben lütfen biri sesimi dursun artık ya
 • Akin akis
  1 yıl önce
  Seval hanim babanizdan aldiginiz maasi birakip aylik engelli maasini alin emin olun daha avantajli olirsunuz
 • Aysegul yavuz
  1 yıl önce
  Ne guzel dunya calısıp vurus yuzunden ıssıs kalmıs ınsanlar ne bok yıcek acaba bırı bunu acıklarmı. Cocugum var evım kıra ıssız kaldım napıcam pekı vurus vurmasada aclıktan olucez gorun artık su mılletı
 • Asım akıllı
  1 yıl önce
  Sayın Cumhurbaşkanım Sayın Sağlık Bakanı Ben iki aydan beri işsizim tam iş buldum işe girecektim Corona virüsü işe girmem engelledi mağdur oldum 2 aylık kiralarım faturalarım ödemelerim evime ekmek alamaz hale geldim Saygılarımla Yardımlarınızı talep ediyorum mağdur olmasam rahatsız etmezdim Saygılar sevgiler sunuyorum
 • Mehmet avci
  1 yıl önce
  Bence 1000 tele yardim yeterli degil birazdaha genis capta deyerlendirme yapilmali ev sahibi kira ister koronodan korunacaz diye su ellektirik faturalari yukseldi vatandas 1000 teleyle ne yapsin
 • Zeynel uçar
  1 yıl önce
  15.10.2019 dan beri işsizim ve bu yardımları hakkında karar alındı bu yardımlar dan faydalanmak istiyorum
 • Tuba calakaya
  1 yıl önce
  Ee ben yardım alıyordum bir hafta olmuştu ise basliyalai SSK girişim oldu diye yardımım dusdu şimdi işsizim dehalimiz nolucak ev kira iki çocuk eşim ıssız ben ıssız ne yapicaz bizlere yokmu yardım
 • selim karakaş
  1 yıl önce
  ben issizim ve yarim basvurularim onaylanmiyor daha önceden sosyal sigortam oldundan dolayi ben ben yarim almak istiyorum bana yaridimci olurmusunuz sigorta pirimimi tam dolduramadim