Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar (Başvurusu ve Şartları)
  • Finans 365
  • Kredi
  • Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar (Başvurusu ve Şartları)

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar (Başvurusu ve Şartları)

Hisseli tapu için kredi imkanı sunan bankalar hangileridir, şartları nelerdir?

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:05
Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar (Başvurusu ve Şartları)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hisseli tapu ile bankalardan kredi alabilmek için bankanın kişilerden istediği birkaç şartı sağlamak gerekmektedir. Ancak hisseli tapu ile kredi almak isteyen kişilerin bilmeleri gereken nokta her bankanın kolay bir şekilde kredi vermeyeceğidir. Kredi alınabilecek bankaların öncelikle detaylı bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Eğer bankanın şartları kişiye uygun ise ancak bu şekilde başvuru yapmak doğru olacaktır.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankaların Başvuru Şartları

Bankalardan hisseli tapuya kredi alabilmek için sağlanması gereken şartlar, bankların kendi inisiyatifleri doğrultusunda istedikleri zaman değiştirebilecekleri şartlardır. Bu yüzden kredi alacak olan kişilerin oldukça dikkat etmeleri gerekir. Aşağıda bazı bankaların istedikleri şartlardan birkaç tanesi verilmiştir. Genel olarak istenilen şartlar bunlardır fakat bankalar gerek gördükleri takdirde bu şartları değiştirme yetkisine de sahip olduğu için kişilerin detaylıca bir araştırma yapmaları tavsiye edilir.

  1. Hissedarların Tamamının Kefaletini Almak

Bankalar, verilen kredilerin takibe düşmeleri sonucunda, hisseli olan yerin satışını gerçekleştirmek isteyeceklerdir. Bu yüzden tüm hissedarlardan kefalet almak banka için en önemli şartlardan bir tanesidir. Kefalet alamadıkları takdirde verdikleri kredinin tehlikeye düşeceğini düşünen bankalar, bu yüzden kendilerini sağlama almak isterler.

  1. Birden Fazla Tapunun Tek Tapu Haline Getirilmesini İsterler

Bankaların hisseli tapuya kredi vermek için aradıkları diğer önemli bir şart ise tapunun tek tapu haline getirilmesi şartıdır. Tapuların genellikle altında yer alan ¼, gibi ibarelerin ortadan kaldırılarak tek tapu haline getirilmesi gerekmektedir. Bu durum, kredi talep eden kişinin tek imza yetkisine sahip olması açısından önemlidir.

Vakıfbank Hisseli Tapuya Kredi

Vakıfbank’tan hisseli tapuya kredi almak için bankanın atadığı ekspertizin kontrolünden geçmek gerekmektedir. Ayrıca bankanın istediği diğer bir şart ise kişiye sigorta yapılmasıdır. Bankanın hisseli tapuya kredi çekmek isteyen kişilerden istediği diğer şartlar ise şunlardır;

  • Arsanın belediye sınırları içinde yer alması gerekir.
  • Arsaya ortak olan tüm kişilerin hisselerinin birleştirilmesi gerekir.
  • Arsa üzerinde hissesi olan kişilerin kefalet vermesi gerekir.

Yukarıda verilen şarlar eksiksiz olarak yerine getirildiği takdirde bankadan kredi alabilmek oldukça kolaylaşacaktır.

Finans365.com Özel İçerik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP