DOLAR

17,9263

-0.14%
EURO

18,3193

-0.01%
ALTIN(gr)

1.030,48

-0,06%
BİST 100

%
Coin Dolandırıcılığında Son Hedef: Seele ICO

Coin Dolandırıcılığında Son Hedef: Seele ICO

İlk Coin Offerings yatırımcıları şimdiye kadar paralarına koruma konusunda daha dikkatli olmayı öğreneceklerini ancak her hafta bildirilen yeni dolandırıcılık akışı nedeni ile zor günler yaşadıklarını bildiriyor. ICO dolandırıcılığı için son grup, Seele yatırımcıları.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:03
Coin Dolandırıcılığında Son Hedef: Seele ICO
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seele ICO, 1.8 milyon dolardan sonra Acil Müdahale Ekibini Kurdu Seele ICO’nun arkasındaki ekip, birden fazla yatırımcı şikayetini takiben, projeye destek verdiklerini düşünen kişilerin bir aldatmacaya kurban gittiğini doğruladı. Görünüşe göre birisi ICO’nun telgraf grubunun yöneticisinden kimliğine bürünmüş ve Seele’nin veri analisti Dr. Nick Smith’i poz verirken sahtekarlık yapmış.

Kayıt için proje, “büyük ölçekli heterojen düğümler arasında yüksek verimlilik eşzamanlılığı için ölçeklenebilir bir Sinirsel Uyum protokolü tarafından yetkilendirilmiş ve benzersiz heterojen orman çok zincirli ekosistem oluşturabiliyor” olarak tanımlanmaktadır. Seele ICO, 1.8 milyon doları aşkın dolandırıcılıktan sonra Acil Müdahale Ekibini Kurdu.

Acil Müdahale Edilmesi Gerekiyor

Seele ICO, Acil Müdahale Ekibini Kurdu 1.8 milyon doları aşkın FraudBesides aldatmaca için özür dileyerek, Seele ekibi durumu çözmek için harekete geçti ğini belirtti. Acil müdahale ekibi oluşturduklarını, mağdurlarla iletişim kurmak için acil bir telefon hattı kurduklarını ve soruşturmanın bulguları hakkında düzenli olarak güncelleme yapacağına söz verdiler. Ayrıca, dolandırıcılıktan sonra yöneticilere bir takım kurallar takviye ettiler ve ikili kimlik doğrulama yöntemi (yüz tanıma ve zamanlanmış oturum açma) kullanarak yöneticilerin ayrıcalıklarını kısıtladılar. Son olarak, Seele önceden satışa başlamamasına rağmen, “ayrıntılı tazminat planları yaparak topluluk üyelerinin kaybını en aza indirgemek için sorumluluk alacaktır” sözü.

Bu davada en azından kurbanların giderek gidebilecekleri bir ekibe sahip olmaları ve kaybettikleri paralar için tazminat talep etmeleri gerekiyor. Geçtiğimiz hafta, yaygın olarak çıkış kopyaları olarak bilinen bir ICO hakkında tamamen kaybolduk. Meyve ve sebzeler için Prodeum bloğunda ICO projesi için web sitesi çevrimdışı kaldı ve yatırımcılara yalnızca kötü niyetli bir mesaj bıraktı.

CoinDesk’in araştırma direktörü Nolan Bauerle daha kapsamlı bir şekilde konuşarak, alana yaklaşmayı düşünenlere – yatırım niyeti ne olursa olsun – bunu “ciddi” bir şekilde yapmaları gerektiğini belirtti. Yatırım yapacakların dikkatli olması gerekiyor. Yatırım piyasaları inişli çıkışlı olduğu için dikkat edilmesi gerekiyor. Yapılan açıklamada CoinDesk, Blockstack’de bir mülkiyet hissesine sahip olan Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olduğu belirtildi. Yatırım yapacaklara bu konular hakkında yatırımcının bilgi sahibi olması sağlandı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP