DOLAR

17,9488

-0.05%
EURO

18,3121

-0.01%
ALTIN(gr)

1.031,77

0,06%
BİST 100

%
Bitcoin, Kritik Seviyenin De Altına İndi

Bitcoin, Kritik Seviyenin De Altına İndi

Kripto para piyasasında kan kaybı devam ederken, can çekişen para birimleri ise hayata tutunmaya çalışıyor. Eylül ayından itibaren Bitcoin kripto para birimi ilk defa 40 bin doların dahi altını gördü. Kripto para piyasalarında düşüş ivmesi ise sürüyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:04
Bitcoin, Kritik Seviyenin De Altına İndi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yılbaşından itibaren yüzde 13’ü geçen gerileme gösteren Bitcoin kripto para birimi, 40 bin doların dahi altına indi. Böylelikle eylül ayından itibaren Bitcoin kripto para birimi de ilk defa 40 bin doların altını görülmüş oldu. Bitcoin, son 3 ay önceki zirvesinden itibaren düşüşü yaklaşık olarak %40 civarında. Piyasada son zamanlarda kriptoda yine balon tartışmaları gündeme gelmeye başladı. Özellikle de bitcoin kripto para birimi başta olmak üzere diğer kripto para birimlerine yatırım gerçekleştiren ünlü iş insanları ve milyarderleri başta olmak üzere finans kuruluşlarının yöneticileri, kripto paraların bir balondan ibaret olduğunu ve vakti zamanı geldiğinde bu balonların havasını gideceğini söylüyor. Merkez bankalarının sıkılaştırmalarıyla beraber yalnızca kripto paralarda değil aynı zamanda paladyum, teknoloji hisseleri ile tarihsel olarak da riskli varlıklarda balonların eş zamanlı bir şekilde patladığını görmek lazım.

İnfrastrucre Capital Advisors Portföy üst düzey yönetici Jay Hatfield, Amerikan Merkez bankasından gelen likiditedeki azalma gösterileri, hem öz sermaye risk priminin hem de faiz oranlarının yükselmesine sebep olacak ve bu durum ise para kaybettiren teknolojik hisse senetlerini ve özellikle de kripto para birimlerini gerçekleştirilen momentum odaklı yatırımlar da dahil olmak üzere piyasadaki en riskli varlıkları orantısız bir biçimde etkilemeye devam edecek şekilde ifadeler kullandı.

 Bitcoin kripto birimi, 10 Kasım 2021 tarihinde 70 bin dolar sınırına dayanmış ve yatırımcısının yüzünü güldürmüştü. Hatta yatırımcılar başta olmak üzere dünya çapında yatırım gerçekleştiren ekonomi finans kuruluşlarının üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında Bitcoin’in 2021 senesini 100 bin dolardan kapatması bekleniyordu. Ancak 2022’nin henüz ocak ayı içerisinde Bitcoin kripto para biriminin 40 bin doların dahi altını görmesi korku senaryolarını yeniden gündeme getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP