DOLAR

16,8341

0.45%
EURO

17,5767

0.52%
ALTIN(gr)

979,21

0,34%
BİST 100

%
1300 BTC, 8 Yıldır Uyuyan Bitcoin Cüzdanından Çıktı 

1300 BTC, 8 Yıldır Uyuyan Bitcoin Cüzdanından Çıktı 

Kripto para haberleri ilk ortaya çıktığı 2007 senesinden sonra özellikle de Bitcoin’de yaşanan gelişmeler pek ses getirmiyordu. Normal bir dolandırıcılık ya da kayda değer olmayan bir ekonomik haber gibi görünen Bitcoin kripto para birimi gelişmeleri, son zamanlarda iyice ses getirmeye başladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:54
1300 BTC, 8 Yıldır Uyuyan Bitcoin Cüzdanından Çıktı 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 BTC’nin neredeyse bir çay ve simit parası olarak fiyatlandırıldığı dönemlerde ciddi manada BTC alıp cüzdanında saklayan yatırımcılar, aradan yıllar geçtikten sonra hesap cüzdanlarına baktıklarında milyarlarca dolar değerinde kripto para buluyor.

Art arda bir köşede unutulan, şifresi bilinmeyen ve daha sonra hatırlanan, ‘şimdi alayım da bir köşede dursun bakalım ileride ne olacak?’ Şeklinde bakılan hesap cüzdanları tek tek ortaya çıktığında BTC sahipleri milyarlarca dolar paranın sahibi olabiliyor.

 Son dönemlerde sıklıkla görülen hareketsiz Bitcoin adreslerinden btc transferlerine bir Yenisi daha eklenmiş durumda. Bitcoin Fiyatı şu anda 60 bin doların üzerinde ve 70 bin dolar bandına yakın bir göstergede gidip geliyor. Tam da fiyat hareketleri böyle olurken bugün başlangıç yapan bir adresten 1299 btc aktarıldığı öğrenildi. 1299 btc, mevcut fiyatlar ile yaklaşık olarak 75 milyon dolar demek. Söz konusu adrese bu BTC’nin, 2013 senesinin 5 ekim tarihinde gönderilmişti ve o tarihten itibaren cüzdandan herhangi bir hesap hareketi olmadı yani Bitcoin çıkışı olmadı. Diğer taraftan O tarihte, BTC’lerin değeri ise 166 bin dolardı. Fiyat, O günden itibaren %46540 oranında yükselme kaydetti.

 Söz konusu cüzdan sahibi, 1299 Bitcoin’in 67’sini bir cüzdana ve 1232 tanesini ise bir başka cüzdana aktardı. Bitcoin’ler, aktarıldıkları cüzdanlarda tutulmaya devam ediliyor.

Yeni Gelişme, 10 Gün Önceki Hesap Cüzdanını Hatırlattı

Birkaç gün önce 8 yıllık bir Bitcoin cüzdanından 2250 BTC’lik bir çıkış meydana gelmişti. Bu cüzdan da yine aynı şekilde   BTC’ler, 2013 senesinin 8 Ekim tarihinde aktarılmıştı ve bugünkü hareketin gerçekleştiği cüzdanda ise 5 Ekim 2013 senesi olarak gerçekleşmişti. Bu durum, cüzdanların birbirleri ile ilişkili olabileceğini yönelik bir şüphe meydana getiriyor. Bu tür Bitcoin hareketliliği dediği Elbette ki yeni değil ve bazı dönemlerde görünüyor fakat yine de piyasada genel olarak kısa süreli paniğe sebep olabiliyor.

 Şu anda konuya bakıldığında bırakın TL’yi, 60 bin ABD doları verildiğinde ancak bir tane Bitcoin alınabiliyorken, 2013 senesinden itibaren sadece bir çay ve bir simit parası dahi verildiğinde ya da bir kişinin, arkadaşıyla restoranda yiyeceği bir yemek parası ile bir BTC alınabiliyordu, aradan geçen yıllara rağmen Bitcoin kripto para biriminde meydana gelen bu devasa yükselme, cüzdan sahiplerini zengin etmeye devam ediyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP