DOLAR

16,8143

-0.14%
EURO

17,5590

0%
ALTIN(gr)

977,66

0,01%
BİST 100

%
2021’de Google’da En Çok O Kripto Paralar Arandı!

2021’de Google’da En Çok O Kripto Paralar Arandı!

Her sene sonunun yaklaşmasıyla beraber özellikle de aralık ayı içerisinde Google, her kategoride en çok arama gerçekleştirilen isimleri belirliyor. Google; yılın en iyi aramalarının listesini paylaştı. Açıklanan bu listede aramalar; filmler, oyunlar, insanlar, haberler dahil olmak üzere pek çok kategori üzerinden değerlendiriliyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:58
2021’de Google’da En Çok O Kripto Paralar Arandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google Trends verilerinden elde edilmiş olan bilgilere bakıldığında ise Ethereum kripto para birimi ile Dogecoin, 2021 senesi içerisinde Google haber kategorisinde ilk 10’da yer alan Kripto paralar arasında yer alıyor.

 Google’da Dogecoin 4. Sıradaki Yerini Alırken, Ethereum İse 10. Sırada Bulunuyor

Google Trends uygulaması tarafından paylaşılan verilere göre; 2021 senesi içerisinde Google’da haber kategorisinde; Dogecoin, gerek küresel çapta gerekse de Amerika Birleşik Devletleri’nde 4. sıradaki yerini aldı. ‘Ethereum fiyatı?’ ile alakalı olarak haberler ise 10. Sırada bulundu. Diğer taraftan açıklamada fayda olacaktır ki; Bitcoin kripto para birimine yönelik aramalar herhangi bir kategoride ilk onda bulunmadı.

2013 senesinde piyasaya sürülen Dogecoin kripto para birimi, 2021 senesinde en başarılı kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dogecoin, 2021 senesinin başlarında piyasa değerine oranla en büyük 10. kripto para birimi listesine girmişti. Dogecoin fiyatı özellikle de 2020 senesinde Twitter platformunda aktif bir şekilde Dogecoin kripto para birimini tanıtmaya başlayan Tesla CEO’su ünlü milyarder Elon Musk tarafından verilen destek ile beraber artış göstermişti.

 CoinMarketCap’ten edinilen bilgilere göre ise haberin yazımı esnasında Dogecoin, sıfır 0,178 dolardan alım satım işlemlerine tabi tutulurken, EtEthereukripto para birimi ise 4274 dolardan alıcı buluyor.

Google Trends uygulaması tarafından dünya kamuoyu ile paylaşılan ve belirlenen listede ilk 10’da yer alan kripto para biriminde bulunan kripto para birimi isimleri, bundan sonra yine aynı şekilde araştırılacak. Bunun sebebi ise insanların, merak edip ‘acaba 2021’de Google’da en çok hangi kripto paralar arandı?’ sorusunu kendilerine sorduktan sonra cevabını tabii ki de yine aynı şekilde Google uygulaması üzerinden bulacak.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP